Meist

Eesmärgid

Meie tegevuse laiem eesmärk on muuta senist keskkonna- ja energiapoliitikat Eesti riigis, et teha lõpparve loodust hävitavate energiatootmisviisidega, mis põhinevad puidu ja põlevkivi massilisel põletamisel. Tutvustada noorte hulgas keskkonnasäästlikku maailmavaadet, ühendada ja kaasata oma tegevusse noori poliitikast huvitatud isikuid Eestis, aidata kaasa Eesti poliitilise kultuuri taseme tõstmisele, arendada koostööd demokraatlike organisatsioonidega kodu- ja välismaal.

 

 

 

Lisette Aro

Noored Rohelised MTÜ eestvedaja, elektritehnika tudeng Tallinna Tehnikakõrgkoolis, liige ja vabatahtlik Eesti Rohelises Liikumises ning Erakond Eestimaa Rohelised volikogu liige.

“Minu suurimaks südameasjaks on hetkel energeetika ning noorte inimeste keskkonnaharidus. Selleks, et inimkond liigina ja intellektuaalse rahvana edasi kestaks koos planeet Maaga, tuleb üle minna jätkusuutlikumale eluviisile, alustades taastuvenergeetika võidukäigust, harides noori parema keskkonnaharidusega ja lõpetades ökoinnovatsiooniga. Ühed suurimad väljakutsed Eestis on taastuvenergiale üleminek, kodanikuühiskonna kinnistamine ning ringmajanduse edendamine.”

Kontakt:
lisette.aro@hotmail.com
+372 56 28 56 97
roheriik@gmail.com


 

                                                                                                              Joonas Laks

img_8424vMina olen Joonas –abikaasa ja isa, eestlane ja eurooplane, Nõmmelt pärit Kristiines elav Raplamaa esindaja, Järvakandi mõisa valitsejamaja omanik, Eesti Rohelise Liikumise liige, Terve Rahvas SA juhataja, Erakond Eestimaa Rohelised juhatuse liige, Noored Rohelised MTÜ juhatuse liige.

Mulle meeldib mõelda, et inimene suudab oma vigadest õppida ja vajadusel ka “kella tagasi keerata”. Tehnoloogiate ära kaotamine ei pruugi enam olla võimalik, aga selle rakendamine jätkusuutlikkuse tagamisel on hädavajalik. Toota ei tohi tootmise ehk SKT pärast, raha ei tohi teenida raha nimel, võim ei tohi sattuda võimetute kätte ning inimene peab mõistma oma kohta looduses, mitte vastupidi.
Olulisemateks teemadeks pean :

  • Otsedemokraatia põhimõtete rakendamine nii riiklikult kui kohalikul tasandil
  • Kodanikupalga rakendamist Eestis
  • Ilma mürkideta kodumaise toidu tootmist ja kättesaadavuse suurendamist
  • Energiamajanduse taastuvatele allikatele üleviimine ehk #TE100
  • Tarbimiskultuuri ümber pööramist ring- ja jagamismajanduse, ühistulise tegevuse ja teadlikkuse kasvu kaudu. Selle juures mängib keskset rolli keskkonnaharidus.

Kontakt:
joonas.laks@noored.eu

Loe blogi aadressil joonaslaks.wordpress.com