Meist

Eesmärgid

Meie tegevuse laiem eesmärk on muuta senist keskkonna- ja energiapoliitikat Eesti riigis, et teha lõpparve loodust hävitavate energiatootmisviisidega, mis põhinevad puidu ja põlevkivi massilisel põletamisel. Tutvustada noorte hulgas keskkonnasäästlikku maailmavaadet, ühendada ja kaasata oma tegevusse noori poliitikast huvitatud isikuid Eestis, aidata kaasa Eesti poliitilise kultuuri taseme tõstmisele, arendada koostööd demokraatlike organisatsioonidega kodu- ja välismaal.

 

 

 

Züleyxa Izmailova

Noorte Roheliste eestvedaja, vabakutseline fotograaf ja keskkonnaajakirjanik, tegutseb peamiselt rohelise ilmavaate ja jätkusuutliku arengu edendajana. Tegeleb vabatahtlikuna keskkonna- organisatsioonis Eesti Roheline Liikumine ning on Eestimaa Roheliste aseesimees.

“Igapäevased teated väljasurevatest liikidest, ookenide happelisusest, liustike sulamisest ja metsade hävitamisest ei luba inimkonnal enam samas rütmis looduse ressursside kasutamist jätkata. Millise planeedi tulevastele põlvedele jätame on meie teha.  Minu eesmärkideks on päästa lendorav väljasuremisest ja teha Eestist tõeline Ökoriik, mille oluliste osadena näen tootmiste detsentraliseeritust, taastuvenergiat, maheviljelust, võrdõiguslikkust ja loomade õiguste eest seismist nii meil kui mujal.”

Izmailova@noored.eu

Vaata ka izmailova.eu

 

                                                                                                              Joonas Laks

img_8424vRohelise maailmavaate tulihingeline esindaja, kes soovib murda keskkonnavaenulikke käitumismustreid ja tihti lühinägelikke ettevõtmisi. Suured ideed nõuavad tihti palju aega ja energiat ning just seetõttu on noored need, kes neid teoks peaksid tegema. Peamised sihid on otsedemokraatia juurutamine, taastuvenergia 100%, universaalsissetuleku kehtestamine ning kohaliku ühistulise tegevuse tugevdamine Eestis.

“Põhiprobleem, mille peaksime eestlastena ja planeedi Maa elanikena ühiselt lahendama, on globaalne soojenemine. See on tekkinud globaliseerumise, ressursside raiskamise ja üle-ekspluateerimise tagajärjel põhjustades pöördumatuid kahjusid meie ühisele kosmoselaevale.”

joonas.laks@noored.eu

Loe blogi aadressil joonaslaks.wordpress.com

 

 

img_8421v

 

Tauno Ostra

-Juhatuse liige.

 

img_8449v

 

 

 

 

 

Peep Pirnpuu

Vaata http://www.peep.ee/